Okapy marki GORT są od lat doceniane przez branżę horeca w Polsce i krajach niemal całego świata. Ich technologiczne zaawansowanie pozwala na osiągnięcie wysokiej funkcjonalności i skuteczności filtracji. Po latach pracy nad najwyższą jakością okapów dla gastronomii oferuje na nie aż 7 lat gwarancji.

Profesjonalny projekt instalacji sanitarnej z zastosowaniem nowoczesnych okapów gastronomicznych firmy GORT, wykonanych z najwyższej jakości stali nierdzewnej AISI 304 zapewni komfort i bezpieczeństwo pracowników oraz gości, przy zmniejszonych kosztach eksploatacyjnych. Nowoczesny design okapów kuchennych GORT umożliwia ich zastosowanie w pomieszczeniach szerokiej gamy obiektów: od restauracji i barów, przez hotele, kończąc na ogromnych kantynach pracowniczych, szpitalnych czy wojskowych.

W zależności od oczekiwań dotyczących skuteczności filtracji mamy do wyboru kilka wariantów. Począwszy od filtrów labiryntowych, następnie filtrów cyklonowych, a skończywszy na bardzo skutecznych filtrach wielostopniowych marki GORT, które są rozwiązaniem dedykowanym do współpracy z centralą wentylacyjną z odzyskiem ciepła.

Damian Wąsicki, Dyrektor Wydziału Wentylacji Profesjonalnych

 W ostatnim czasie obserwuje się coraz większe zainteresowanie odzyskiem ciepła w systemach wentylacyjnych. Takie rozwiązanie niesie za sobą wiele korzyści. Główną z nich jest obniżenie kosztów eksploatacyjnych. Dzięki wykorzystaniu energii pochodzącej z powietrza wywiewanego, ograniczamy zużycie energii potrzebnej do ogrzania pomieszczenia. Powietrze usuwane z pomieszczeń kuchennych ze względu na jego wysoką temperaturę jest korzystnym źródłem odzyskiwanego. Biorąc pod uwagę zanieczyszczenie tłuszczowe, konieczne jest zastosowanie wysokosprawnych i innowacyjnych rozwiązań. Gorące wywiewane powietrze, które zostało przefiltrowane przez wysokiej jakości filtry wielostopniowe z systemem UV nie zawiera tłuszczu oraz innych zanieczyszczeń. Jest więc świetnym źródłem energii, którą można odzyskiwać.