Dzięki własnemu parkowi maszynowemu i doświadczonemu zespołowi konstruktorów możemy śmiało podejmować wyzwania wymagające niestandardowych rozwiązań, czego świetnym przykładem jest właśnie kantyna w Redzikowie.

Michał Kowalik, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Biznesu

Na początku tego roku amerykańscy żołnierze stacjonujący w bazie NSF w Redzikowie świętowali otwarcie kuchni i kantyny „Eagles Landing Café” wyposażonych w profesjonalne urządzenia, ciągi wydawcze i bufety wykonane na specjalne zamówienie w naszej fabryce.

Kompleksowe wyposażenie kantyny US Navy to duże wyzwanie. Wszystkie urządzenia musiały spełniać najwyższe, amerykańskie wymogi. Wiele elementów projektu odbiegało od rozwiązań technologicznych powszechnych na rynku europejskim, dlatego zostały wyprodukowane w fabryce GORT specjalnie do tej realizacji. Działanie czynnej całodobowo kuchni serwującej cztery posiłki dziennie wspierają specjalne komory chłodnicze i mroźnicze oraz przygotowalnie i zmywalnie wyposażone w meble stworzone według unikatowego projektu. Serce kantyny stanowi specjalnie zaprojektowany ciąg wydawczy marki GORT uzupełniony dodatkowymi wyspami wydawczymi ustawionymi w części jadalnej.

Ciąg wydawczy został wykończony specjalną przeszkloną nadstawką z uchylnym frontem, która zapewnia zachowanie higieny w trakcie wydawania posiłków, jednocześnie umożliwiając transformację w samoobsługowy bufet „self service”. Również półka do tac z prowadnicami powstała specjalnie do tego. Nietypowe elementy znalazły się również w projekcie komór chłodniczych i komory mroźniczej. Wyposażyliśmy je między innymi w duże okienka inspekcyjne tzw. bulaje, z potrójną podgrzewaną szybką, liniowe odbojniki ze stali nierdzewnej zabezpieczające ściany przed przypadkowym uszkodzeniem wózkami gastronomicznymi i inne rozwiązania podnoszące komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Jednym z ciekawszych zastosowanych tu rozwiązań była komora chłodnicza pełniąca rolę kiosku samoobsługowego, wyposażona niestandardowo w potrójne przesuwane drzwiczki i regały ekspozycyjne.

W naszym portfolio znajduje się wiele kompleksowych realizacji dla obiektów sztabowych, akademii oraz jednostek Wojska Polskiego na terenie całego kraju.